Blogi tematyczne

24 maja 2018

Blog, czyli dziennik internetowy, jako forma personalnej strony internetowej zyskał sympatyków już w latach 2000-2003. Zawierają, odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Od strony technicznej, umożliwiają kategoryzację, tagowanie oraz archiwizację wpisów. Możliwe jest także komentowanie wpisów. Ogół blogów traktowany jako medium komunikacyjne tworzy tzw. Blogosferę - społeczność, która za pośrednictwem swoich witryn dzieli się swoimi przemyśleniami i artykułami wszelkiej maści, w zależności od deklarowanej branży.

Blog od wielu innych stron internetowych różni się zawartością. Niegdyś weblogi utożsamiano ze stronami osobistymi. Dziś ten pogląd jest nieaktualny, wciąż jednak od innych stron internetowych blogi odróżnia bardziej personalny charakter treści: częściej stosowana jest narracja pierwszoosobowa, a fakty nierzadko przeplatają się z opiniami autora. Ponadto można spotkać się z definicją bloga jako sposobu komunikacji.

Obecnie, nie ma chyba branży, w której nie dałoby się pisać bloga - czy to personalnego, czy firmowego. Postęp z duchem czasu nie jest nam obcy, dlatego oferujemy kompleksowe kreowanie blogów tematycznych, firmowych czy personalnych.